سالم زيبا سالم زيبا .

سالم زيبا

وارنيش فلورايد- عوارض، هشدارها، طرز استفاده اصولي و همه نكات مهم

لثه و دندان هاي سالم براي سلامت كلي كودك ضروري هستند. به همين دليل است كه پزشك، حتي قبل از دندان درآوردن كودك، درمورد سلامت لثه و دندانها با شما صحبت ميكند. هنگامي كه كودك دندان درآورد، پزشك براي جلوگيري از پوسيدگي دندان احتمالا وارنيش فلورايد را توصيه ميكند. اينكار مي تواند ۲ تا ۴ بار در سال انجام شود. دفعات درمان به احتمال ابتلاي كودك به پوسيدگي دندان بستگي دارد. از آنجاييكه ممكن است بسياري از كودكان تا بزرگ شدن، دسترسي به دندانپزشك نداشته باشند، انجام وارنيش فلورايد به متخصصان بهداشتي و پزشكان آموزش داده ميشود.

وارنيش فلورايد چيست؟

وارنيش فلورايد يك درمان دندانپزشكي است كه مي تواند به جلوگيري از پوسيدگي دندان، كند شدن آن يا جلوگيري از بدتر شدن آن كمك كند. وارنيش فلورايد با فلورايد ساخته شده است، يك ماده معدني كه ميتواند ميناي دندان را تقويت كند (پوشش بيروني روي دندان). به ياد داشته باشيد كه درمان وارنيش فلورايد به طور كامل نمي تواند از پوسيدگي جلوگيري كند. درمان با وارنيش فلورايد زماني موثر خواهد بود كه كودك بطور منظم از مسواك استفاده كند و رژيم غذايي سالمي داشته باشد.

آيا وارنيش فلورايد بيخطر است؟

وارنيش فلورايد بيخطر است و توسط دندانپزشكان و پزشكان در سراسر جهان براي كمك به پيشگيري از پوسيدگي دندان استفاده مي شود. وارنيش فلورايد پس از قرار دادن سريع و به اندازه ي فلورايد، سفت ميشود و بعد از ۴ تا ۱۲ ساعت شسته ميشود. برخي از مارك هاي وارنيش فلورايد دندان ها را زرد مي كنند. با اين وجود، رنگ دندان كودك بعد شسته شدن فلورايد، به حالت عادي باز ميگردد.

ادامه مطلب لينك زير:

وارنيش فلورايد- عوارض، هشدارها، طرز استفاده اصولي و همه نكات مهم


برچسب: ،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۷ مهر ۱۳۹۸ساعت: ۱۰:۵۴:۵۶ توسط:مبينا موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :