سالم زيبا سالم زيبا .

سالم زيبا

10 تا از اشتباهات رايج زنان در دوره شيردهي و راههاي برطرف كردن آنها

تغذيه با شير مادر سخت نيست، اما هر كس اشتباهاتي در اين زمينه دارد. ممكن است كودك شما يك سينه را ترجيج دهد يا اينكه پيروي از مسايل گفته شده توسط ماما برايتان سخت باشد. به اين ترتيب سعي ميكنيد تا به شيوه ي خود عمل كنيد. با سايت سالم زيبا همراه باشيد تا اشتباهات رايج شيردهي و روشهاي برطرف كردن آن را بياموزيد.

۱- فكر مي كنيد درد داشتن طبيعي است

اگرچه درد در ابتداي شيردهي طبيعي است اما درد دايمي نرمال نيست. اين يك اشتباه است كه فكر كنيد درد در زمان شيردهي طبيعي است. بهتر است بدانيد كه اگر با شيردادن، سينه‌هاي شما دردناك شده و باعث آسيب رساندن به نوك سينه مادر شده، نشان دهنده آن است كه چيزي سر جايش نيست و احتمالا مشكلي وجود دارد. در صورت امتداد چنين نشانه‌ هايي در اولين فرصت به پزشك مراجعه كنيد و سعي در درمان آن داشته باشيد.

۲- تغذيه نوزاد براساس برنامه ي زماني مشخص

مادراني كه فكر مي كنند بايد كودك را براساس يك برنامه غذايي منظم تغذيه كنند، سخت در اشتباه ند. تغذيه ي كودك براساس برنامه ي مشخص موجب كاهش ميزان شير و كاهش چربي آن ميشود. بهتر است فقط هنگام گرسنگي، كودك خود را تغذيه كنيد نه در يك زمان مشخص.

۳- بطري دادن به نوزاد در ابتداي شيردهي

يكي ديگر از اشتباهات رايج شيردهي، عادت دادن كودك به بطري است. از آنجاييكه تغذيه با بطري نسبت به تغذيه با پستان مادر بسيار آسانتر است، كودك بطري را ترجيح ميدهد و اين شيردهي را مشكل ميكند

ادامه مطلب لينك زير:

10 تا از اشتباهات رايج زنان در دوره شيردهي و راههاي برطرف كردن آنها


برچسب: ،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۷ مهر ۱۳۹۸ساعت: ۱۰:۱۹:۰۴ توسط:مبينا موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :