سالم زيبا سالم زيبا .

سالم زيبا

هپاتيت خودايمني چيست؟ علايم و بهترين روش درمان آن (تحقيقات جديد)

اگرچه كلمه هپاتيت اغلب دلهره آور است ، اما به سادگي به معناي التهاب كبد است. التهاب كبد دلايل مختلفي دارد ، به همين دليل انواع مختلفي از هپاتيت وجود دارد. برخي ويروسي هستند. هپاتيت خود ايمني بيماري اي است كه به نظر مي رسد تا حدي ژنتيكي باشد. در اين مطلب با سايت سالم زيبا همراه باشيد تا درمورد اين بيماري اطلاعات لازم را كسب نماييد.

هپاتيت خود ايمني چيست؟

در بيماريهاي خودايمني ، سيستم ايمني بدن به سلول هاي سالم حمله كند. در اين بيماري ، اين سلولهاي كبدي هستند كه آسيب ميبينند و منجر به التهاب و زخم مي شوند. اگرچه با درمان ممكن است بهبودي حاصل شود ، اما مزمن است و بايد دارو مصرف شود. در موارد شديد ، پيوند كبد انجام مي شود. درمان هپاتيت خود ايمني در مراحل اوليه با داروها آسان تر است ، بنابراين اگر گمان مي كنيد ممكن است به اين اختلال مبتلا شده باشيد ، در اسرع وقت با پزشك خود صحبت كنيد.

مراحل و انواع

دو نوع هپاتيت خود ايمني وجود دارد كه از نظر وجود آنتي بادي هاي خاص متمايز مي شوند.

  • هپاتيت خود ايمني نوع ۱: اين شايع ترين نوع هپاتيت خود ايمني است. تقريبا نيمي از مبتلايان به هپاتيت خود ايمني نوع ۱ ، بيماريهاي خود ايمني ديگري هم دارند. هپاتيت خود ايمني نوع ۱ به طور معمول به درمان پاسخ مي دهد.
  • هپاتيت خود ايمني نوع ۲: اين نوع از هپاتيت خود ايمني نسبت به نوع ۱ كمتر ديده مي شود و در كودكان و نوجوانان شيوع بيشتري دارد ، اگرچه ابتلا به آن براي بزرگسالان غيرممكن نيست. هپاتيت خود ايمني نوع ۲ اغلب نسبت به درمانهاي استروئيدي مقاوم تر است.

ادامه مطلب لينك زير:

هپاتيت خودايمني چيست؟ 


برچسب: ،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۷ مهر ۱۳۹۸ساعت: ۰۹:۵۳:۳۳ توسط:مبينا موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :